Szamba, produkowane z najlepszych betonów

Budując wymarzony domek dla całej rodziny, trzeba pamiętać o prawidłowym wykonaniu wszystkich niezbędnych instalacji. Jedną z najważniejszych jest z pewnością kanalizacyjna, odpowiedzialna za sprawne usuwanie nieczystości. Wszelkie zaniedbania w tej kwestii skutkują zanieczyszczeniem gleby i wód gruntowych, a często oznaczają też wysokie kary dla właściciela posesji.

Kiedy budynek nie może skorzystać z zalet miejskiej sieci odprowadzania ścieków, jedyne co można w takiej sytuacji zrobić, to zamontować praktyczne i trwałe szambo betonowe. Tego typu zbiornik bezodpływowy sprawdzi się w każdych, nawet ekstremalnych warunkach, a największy wpływ na to mają zastosowane do jego produkcji materiały, które niewiele przypominają beton, jaki znamy z placów budów. Są to mieszanki najnowszej generacji, gwarantujące wytrzymałość, która zapewni bezawaryjne, wieloletnie użytkowanie. Można śmiało powiedzieć, że szamba betonowego nie jest w stanie zniszczyć pogoda, wpływ szkodliwej zawartości czy naturalne procesy chemiczne i biologiczne zachodzące w gruncie. Nie zaszkodzą mu też gwałtowne zmiany temperatury czy wilgotność, związane ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi.

Montując takie zbiorniki, trzeba jednak pamiętać o właściwym podłączeniu do instalacji, gwarantującym niemal stuprocentową szczelność całej konstrukcji. Aby ją zwiększyć, ściany szamba betonowego są z obu stron powlekane specjalną kompozycją asfaltowo-kauczukową, a z zewnątrz przykrywa je idealnie dopasowana pokrywa.

About

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required