Drzwi drewniane, zalety nie do podważenia

Wybór drzwi zewnętrznych i wewnętrznych do naszego domu to poważna decyzja, a te, które zdecydujemy się zamontować, będą musiały służyć przez wiele lat. Dlatego zakup powinien być dokładnie przemyślany, a szczególną uwagę trzeba zwrócić na rodzaj materiału, z jakiego będzie wykonane skrzydło drzwiowe. Obecnie największą popularnością cieszą się drzwi produkowane z taniego PCV, jeśli jednak zależy nam na najwyższej jakości, to jedynym logicznym wyborem będzie drewno. Sprawdzą się różne jego gatunki, począwszy od pospolitej sosny, aż po dąb, buk, czy egzotyczny teak lub mahoń.

Zalety nie do podważenia.

O jego zaletach można by opowiadać godzinami, ale wystarczy tylko wymienić najważniejsze z nich. Drewno to materiał od wielu lat stosowany do produkcji stolarki drzwiowej, stanowiący doskonałą izolację termiczną i chroniący wnętrze domu przed hałasem zewnętrznym. Jest naturalne, ekologiczne, łatwe w obróbce i wygląda niezwykle efektownie, a wszystko to sprawia, że coraz częściej decydujemy się na drzwi zewnętrzne drewniane. Ceny ich także są coraz bardziej atrakcyjne, zaczynające się już od kilkuset złotych. Już nawet podstawowe modele charakteryzują się niepowtarzalnym układem słojów i fakturą, jakiej nigdy nie będzie miała żadna okleina z tworzywa sztucznego. Drzwi wejściowych zewnętrznych z drewna nie trzeba malować na żaden kolor, wystarczy tylko pokryć je kilkoma warstwami bezbarwnego lakieru i zniosą bez problemu każde, nawet ekstremalne warunki atmosferyczne. Są również wytrzymałe na większość uszkodzeń mechanicznych, a dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa można je wzmocnić blachą stalową i nie trzeba będzie inwestować w specjalne drzwi zewnętrzne antywłamaniowe.

Drewno we wnętrzu domu.

Zgodnie z obowiązującymi trendami, nie zawsze mamy w naszych domach drzwi wewnętrzne, ale nie da się ukryć, że powinniśmy je zamontować, chociaż w łazience. Tutaj również warto postawić na drewno, które podkreśli indywidualny charakter wnętrz, komponując się z innymi elementami wyposażenia, podłogami czy meblami w modnym rustykalnym stylu. Dostępne w postaci kompletnego zestawu drzwi wewnętrzne z ościeżnicą można nabyć również w wersji drewnianej, w różnych kolorach czy standardach wykończenia. Mogą być całkowicie surowe i będziemy musieli samodzielnie wykończyć ich powierzchnię, ale kupimy też modele w różnych kolorach, począwszy od jasnego beżu czy brązu, aż po ciemne barwy, nawet głęboką czerń. Dzięki temu bez problemu dopasujemy je do kolorystyki całego domu lub mieszkania. Jednak podobnie jak przy drzwiach zewnętrznych najlepiej wygląda naturalne drewno, którego delikatny połysk dobrego lakieru, rozświetlany blaskiem kominka.

Zarówno drzwi zewnętrzne, jak i drzwi drewniane wewnętrzne mogą być wykonane z litego drewna, lub klejonych warstwowo listew. Lepsze jest to drugie rozwiązanie, a klejenie zwiększa odporność na wypaczanie w wyniku działania wilgoci. W skrzydłach drzwiowych mogą też być montowane okienka, a w tych używanych we wnętrzu domu możemy wybrać sposób otwierania, tradycyjny lub przesuwny.

About

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required